Bugun...AYD Başkanı Burhan;60 Yerel kanalda '15 Temmuz'u unutmadık'
Tarih: 06-07-2017 00:26:25 Güncelleme: 06-07-2017 00:37:25 + -


Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) Başkanı Sinan Burhan, "Bugünden başlamak üzere 10 gün boyunca ekranlarımızda '15 Temmuz'u unutma' etiketiyle yayın yapacağız. Halkımıza bu kanlı darbe girişimini unutturmayacağız. 60 yerel ve bölgesel kanalda '15 Temmuz'u unutmadık' logosu olacak." dedi.

facebook-paylas
Tarih: 06-07-2017 00:26

AYD Başkanı Burhan;60 Yerel kanalda '15 Temmuz'u unutmadık'

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan Ankara’da gerçekleştirilen canlı yayın programında 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimini unutmamak ve unutturmamak için, 10 gün boyunca “15 Temmuz’u Unutma Unutturma Kampanyası” adıyla televizyonlarda yayınlar yapılacağını açıkladı. Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, “15 Temmuzu Unutma Unutturma Kampanyası” ile ilgili basın açıklaması yaptı. Başkan Burhan, “15 Temmuz’u unutmayacağız ve unutturmayacağız” diyerek başladığı konuşmasında, “Bugün burada tarihi bir olayı anmak için bir araya geldik. 15 Temmuz gecesi yaşanan katliamları, hain darbe sürecini hatırlamak için buraya geldik. Tarihin en karanlık girişimlerden bir tanesidir. Bu milletin vergisi ile alınan uçaklarla bomba attılar. Milletimiz adeta sırtından vuruldu. 248 şehit verdik. Bu darbe girişimi mağduru 80 milyon vatan evladıdır. Milli iradeye demokrasiye birlik ve bütünlüğü karşı yapılmıştır. Ama darbe yapanlar milletten unutulmaz tokat yedi” dedi. 

“BU HAİN GİRİŞME ÜLKEMİZİN BASİRETİ ENGEL OLMUŞTUR” 

Burhan yaptığı konuşmasına şöyle devam etti: “Hain darbe girişimi amacına ulaşsaydı bazı gazetecilerimiz, STK’larımız, bakanlarımız öldürülecekti. Cumhurbaşkanımız hapse atılacak ya da öldürülecekti. PKK ülkemizi işgal etmeye çalışacaktı. Bu hain girişme ülkemizin basireti engel olmuştur. Darbeciler cumhurbaşkanımızın uçağını düşürmek istediler ancak bu emellerine ulaşamadılar. Milletimiz havaalanına giderek cumhurbaşkanımıza sahip çıkmıştır.

“BİZ ANADOLU MEDYASI OLARAK CUMHURBAŞKANIMIZIN HER DAİM YANINDAYIZ”

Biz Anadolu medyası olarak cumhurbaşkanımızın her daim yanındayız. Yanında olmaya devam edeceğiz. Genç beyinler 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ihanet ettiler. Bu darbe gerçekleşseydi ülkemiz 3. sınıf dünya ülkesi olacaktı. Anadolu Yayıncılar Derneği olarak cumhurbaşkanımızın yanında olduk. Bu darbeciler bizleri yurtdışından gelen misafirlerimize rezil ettiler. Bize demokrasi burada yok mu? diye soru sordular.

“DEMOKRASİ NÖBETİNİ CANLI OLARAK GÖSTERDİK” 

Yerel televizyonlardaki arkadaşlarıma çağrıda bulundum. Ortak yayına geçip vatandaşları kent meydanına çağıralım dedim. Biz de Anadolu kanalları ile birlikte bu hainlere karşı dimdik durduk. Demokrasi nöbetini canlı olarak gösterdik. Milletimizin bu yürüyüşe katkı olmasını sağladık. 

“10 GÜN BOYUNCA 15 TEMMUZ’U UNUTMA UNUTTURMA ETİKETİYLE YAYIN YAPACAĞIZ” 

15 Temmuz’u unutma unutturma etiketiyle yayın yapacağız. 60 yerel ve bölgesel kanalda 15 Temmuz’u unutmadık logosu olacak. Milletimizi 10 gün boyunca bilgilendireceğiz. Halkımızı darbe konusunda bilgilendireceğiz. Şehit kardeşlerimizle ilgili belgeseller yapacağız. Yerel medya 12 Eylül’de yer almadı. 28 Şubat’ta darbeye karşı durduk. 17 Aralık’ta karşı durduk. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek verdik. Anadolu medyası olarak milli irade yanında olacağımızı belirtir. 15 Temmuz şehitlerimize rahmet diliyorum.” 

“TÜRK HALKININ DARBECİLERE DARBE YAPTIĞINI GÖRDÜLER”

Kon TV Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay ise, “O gece hep beraber mücadele ettik. O gece Mevlana’nın gölgesindeydik. Konya’daydık. Biz demokrasi medya kurultayı yapıyorduk. 60 tane yurt dışından misafirimiz vardı. Haberi aldığımızda hiç kimse inanamadı. Biz gazeteci meslektaşlarımıza Türkiye’nin ne kadar demokratik ülke olduğunu anlatıyorduk. O gün çok utandım. Yere bakmak zorunda kaldım. Pakistan’daki gazeteci arkadaşımıza sizde demokrasi yok sürekli ihtilal oluyor demiştik. İstanbul havaalanı kapatıldı için memleketlerine gidemediler. Uluslararası camianın basın temsilcilerine hiçbir diyecek bir şey bulamadık. Ama Türk halkının darbecilere darbe yaptığını gördüler. 

“BU GURUR DA BİZE YETER”

Cumhurbaşkanımız yaptığı ilk açıklama vardı. Hande Fırat’tan önce idi. O yayını ilk biz yaptık. O yayını biz elde ettik. Medya tarihinde cumhurbaşkanımızın engellenen konuşmasını Kon TV olarak biz yayınladık. Caddelerde yankılandı. Bu gurur da bize yeter. Cumhurbaşkanımızdan ödül aldık” ifadelerini kullandı. “CUMHURBAŞKANIMIZIN RİZE GÜNEYSU’DAKİ EVİNDE KİMSE YOKTU AMA VATANDAŞLAR O EVDE DE NÖBET TUTTU”

Çay TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Yavuz Bakır yaptığı konuşmada, “Yaşanan tablolardan 1 yıl geçinmesine rağmen yeni ciddi hikâyeler duyuyoruz. Biz O gece Doğu Karadeniz Bölgesinde yayınlarımızı aktarmaya çalıştık. O esnada ilginç şeyler oldu. Kimileri havaalanını kimileri meclisi korumaya çalışırken kimileri medya kuruluşlarını korumaya çalıştı. Rize’de Güneysu’da cumhurbaşkanımızın oradaki evinde kimse yoktu ama vatandaşlar o evde de nöbet tuttu. Belki orada da bir şey olur diye. Biz Doğu Karadenizliler bütün Türkiye’ye milletin vatana sahip çıkması ile ilgili görüntüler yayınlar yaptık” dedi. 

“HALK YEREL KANALLARDAN HABER ALMAYA BAŞLADI. HALK YAYINI GÖRÜNCE MEYDANLARA ÇIKTI” 

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkan Yardımcısı olan; Kanal Fırat, Kanal E ve elazigsonhaber.com internet haber sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ilgili şunları söyledi: “15 Temmuz hain darbesi olduğunda Konya’daydık. Sinan Bey televizyondan milletin sokakta bulunup darbeye karşı durmaları gerektiğine dair bir alt yazı geçmemizi istedi. Kanal Fırat Kanal E olarak Elazığ’da insanlar ulusal televizyonlarda o gece yaşananları izlerken yerel televizyonlarda da izlemeye başladı. Halk yerel kanallardan haber almaya başladı. Halk televizyonlardaki yayını görünce meydanlara çıktı. Herkes milletimiz için şehit oluruz dedi. Bayrağımıza, toprağımıza milletin sahip çıkması önemliydi. Bunda Anadolu yayıncılarının çok önemli etkisi var. Sinan Bey’e teşekkür ediyoruz. Çünkü ilk bizler yayına geçtik. O konuda moral ve motivasyonu bize Sinan Bey verdi.”

“BASIN ARKADAŞLARIMIZA FISTIK GİBİ İŞ YAPTIĞIMIZ İÇİN FISTIK GETİRDİM” 

Kanal Urfa Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Toru ise yaptığı konuşmada, “3 dilde program yapan tek televizyonuz. Biz de O gün Konya’daydık. Sabahında da Çankaya’da Başbakanımız bizi kabul etmişti. Oradan döndükten sonra Gazeteci meslektaşlarımıza çiğköfte yapacaktık. Bir anda hain darbe girişimi olduğunu öğrendik. Darbe yapanlara millet darbe yaptı. Tarihi bir an yaşandı. Milletimize ikinci en büyük etkiyi yapan basınımıza teşekkür ediyoruz. Tüm basın arkadaşlarımıza fıstık gibi iş yaptığımız için fıstık getirdim” diye konuştu. 

“BU VATANDAŞLAR TARAFINDA BERTARAF EDİLMİŞ BİR İHANETTİR. ÜLKEMİZDE DAHA GÜZEL ŞEYLER OLACAĞINA İNANIYORUZ” 

Ordu Altaş TV Genel Müdürü Doğan Deniz de yaptığı açıklamada, “Biz de o gün Konya’daydık. Ulusal basını takip ettiğimize Türkiye’de hareketlenme gördük. Tüm sosyal medyada buna karşı olduğumuzu bildirdik sonra canlı yayınlar yaparak karşı olduğumuzu gösterdik. O gece biz yayın yaparken, kablo çekerken bizden yardım edenler vardı. Sokağa gelemeyenlerin balkonlara bayrak astığını gördük. Ordu merkez ve tüm ilçeler de yayınlar vermeye başlattık. 30 gün boyunca o coşkuyu yayında verdik. Bugün sembolik olarak 10 gün boyunca yayın yapacağız. Ordulu arkadaşlarımızın aileleri, gazilerimizin aileleri çevresi olsun onların belgesellerini yaptık. Bu birlik beraberlik duygusunu yaşatmaya çalıştık. Bu vatandaşlar tarafında bertaraf edilmiş bir ihanettir. Ülkemizde daha güzel şeyler olacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu. 

“BAŞBAKAN YARDIMCIMIZ NUMAN KURTULMUŞ ANADOLU YAYINCILARINA SAHİP ÇIKAN BİR BAKANIMIZ”

Son olarak, Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Burhan, “Anadolu yayıncılar derneğine her noktada destek olan Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş beye teşekkür ediyorum. Numan Bey aradığımızda bulduğumuz değerli bir bakanımız. Anadolu Yayıncılarına sahip çıkan bir bakanımız teşekkür ediyoruz” dedi. Bugün başlayacak olan “15 Temmuz’u Unutma Unutturma Kampanyası”, 16 Temmuz’a kadar devam edecek. www.elazigsonhaber.com 
Bu haber 182 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MEDYA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Ak Partili yöneticiye hain saldırıda flaş gelişme
  Ak Partili yöneticiye hain saldırıda flaş gelişme
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Ak Partili yöneticiye hain saldırıda flaş gelişme
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
 5. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Dik Dur REİS - Rıfat ABLAY (Darbe için yapılan ilk Șarkı 16.07.2016)
  Dik Dur REİS - Rıfat ABLAY (Darbe için yapılan ilk Șarkı 16.07.2016)
 • Recep Tayyip Erdoğan. Dombra
  Recep Tayyip Erdoğan. Dombra
 • İşte 15 Temmuz Destanı!
  İşte 15 Temmuz Destanı!
 • Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
  Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
 • ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
  ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
 • Cem Yılmaz | Yabancı dil
  Cem Yılmaz | Yabancı dil
 1. Dik Dur REİS - Rıfat ABLAY (Darbe için yapılan ilk Șarkı 16.07.2016)
 2. Recep Tayyip Erdoğan. Dombra
 3. İşte 15 Temmuz Destanı!
 4. Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
 5. ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
 6. Cem Yılmaz | Yabancı dil
VİDEO GALERİ
YUKARI